Сучасний бізнес на Буковині: державна фінансова підтримка та міжнародні ініціативи
Розпочався форум «Сучасний бізнес на Буковині: державна фінансова підтримка та міжнародні ініціативи»
У Чернівцях розпочався форум «Сучасний бізнес на Буковині: державна фінансова підтримка та міжнародні ініціативи», організатором якого є Чернівецький обласний центр зайнятості за підтримки Представництва Агентства ООН у справах біженців в Україні.
У Форумі беруть участь представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, провідних банківських установ, успішні підприємці та роботодавці, які зацікавлені в економічному розвитку Буковини. А також представники міжнародних та національних організацій та фондів, що сприяють у реалізації бізнес-проектів на території нашого краю.
Під час заходу презентуються успішні приклади реалізації урядової програми єРобота, програми, які спрямовані на збереження робочих місць та розвиток бізнесу, шляхом надання фінансової допомоги від Державної служби зайнятості, а також ініціативи підтримки бізнесу міжнародними та національними благодійними організаціями.
«Сьогодні маємо чимало нових підприємців, які розпочали власну справу, та сотні тих, які розширили діяльність. І як головний результат – створення нових робочих місць на Буковині», - зазначила під час Форуму директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
З липня минулого року майже 350 підприємців отримали гранти на створення та розвиток власного власної справи в рамках урядової програми єРобота, це сприяло створенню майже 700 нових робочих місць у Чернівецькій області.
«Ми бачимо як осучаснюється бізнес, встановлюється високотехнологічне, високоточне та модернізоване обладнання на підприємствах, у закладах освіти та медицини, з якою заповзятість відкриваються нові пекарні, кав’ярні, як ідеї втілюються в життя, як розширюється та масштабується бізнес на Буковині», - зауважує Любов Кожолянко.
Державна служба зайнятості має компенсаційні програми для роботодавців. Це суттєва фінансова підтримка, що дає змогу використати свій капітал та спрямувати його на інші цілі для ведення бізнесу.Впродовж двох років майже 200 роботодавців отримали компенсації витрат на оплату праці за працевлаштованих понад 600 внутрішніх переселенців.
Загалом компенсація складає понад 6 млн грн.
Також з початку цього року до Чернівецького обласного центру зайнятості звернулося 109 роботодавців для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 39 зареєстрованих безробітних та компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштування 118 зареєстрованих безробітних.